Як вибрати пилосос
Який пилосос краще для сухого та вологого прибирання? Який тип контейнера вибрати: мішок чи колбу? Якої потужності має бути пилосос для приватного будинку та невеликої квартири? У статті розповімо про різновиди пилососів, особливості сухих та миючих моделей, на які характеристики звернути увагу перед покупкою.
Який пилосос краще для сухого та вологого прибирання
Класифікація пилососів
Види пилососів за призначенням:
- класичні;
- ручні;
- швабра-пилосос;
- парові;
- будівельні.
До класичних пилососів відносяться апарати, які з'явилися ще в минулому столітті. Згодом їх характеристики та дизайн стали покращуватись, а функціонал — розширюватись. Їх стали використовувати не тільки при сухому, але і при вологому прибиранні.
Ручні (друга назва — акумуляторні) пилососи через невеликий об'єм мішка не призначені для чищення підлог, килимів. Їх використовують для прибирання меблів, салонів автомобілів тощо. Вони не завжди оснащені шлангом та мають малопотужний двигун.
Наймобільнішою моделлю вважається пилосос-швабра. Їм легко керувати, він не завжди прив'язаний шнуром до джерела живлення, а заряджається так само, як і ручний пилосос — через зарядну базу.
Принцип чищення поверхонь паровим пилососом ґрунтується на відпарюванні, а потім всмоктуванні відлиплего бруду.
Будівельні (промислові) пилососи про своє призначення говорять однією лише назвою. Їх завдання — прибирати дрібне будівельне сміття (дерев'яну стружку, цементну крихту тощо). Також вони можуть видаляти рідкі забруднення.
Типи пилососів для сухого прибирання
Пилососи розрізняють і в залежності від типу прибирання — сухе або вологе.
Перший тип класифікують за способом прибирання пилу:
- з мішком;
- з контейнером;
- з водяним фільтром.
Найбільший стаж набрали пилососи з мішком для збирання пилу. Наші пращури за часів СРСР користувалися виключно такими, оскільки інших і близько не було.
Пилососи з контейнером для збору пилу та пилососи з аквафільтром з'явилися пізніше, але попит на них не був великим через відносно дорогі ціни.
Нині всі три моделі практично зрівнялися в ціні. Але, зберігаючи звичку, на сьогоднішній день у нашій країні пилососи з мішком досі залишаються найпопулярнішими.
Якої потужності повинен бути пилосос та інші характеристики
Вирішуючи, який вибрати пилосос, насамперед необхідно врахувати такі характеристики:
- Потужність. Це так звана споживана потужність, середнє значення якої коливається в районі 1000-2000 Вт. Ефективність збирання пилу не залежить від ступеня потужності пилососа. Тому потрібно більше орієнтуватися не так на споживану, як на потужність всмоктування.
- Потужність всмоктування. Це основний фактор, що впливає на якість чищення. Для щоденного прибирання оптимальний показник — 250-300 Вт, для забруднених місць підійдуть пилососи з потужністю від 350 Вт.
- Труба всмоктування: металева (найміцніша); телескопічна (пристосовується до зросту людини); пластикова (найдешевша і не особливо надійна (неміцна)).
- Щітки та насадки. Існують насадки для підлоги, килимів, меблів, щілин. Також є універсальна насадка, що дозволяє одним натисканням на відповідну кнопку пристосувати насадку до твердої або м'якої поверхні (висунути/заховати щітку).
- Рівень шуму. Якщо для вас важлива ступінь шуму пилососа, то вибирайте апарат з показником близько 70 дБ. Допустимий рівень звуку, що видається пилососом — 70-80 дБ.
Фільтрація пилососа
Розділяють три системи фільтрації:
- Пилозбірник (мішок, контейнер, аквафільтр — з їх особливостями ми вже розібралися вище).
- Моторний фільтр (захищає мотор від попадання в нього сміття; розрізняють змінний (змінюється разом зі зміною пилозбірника) та постійний (очищується відповідно до вимог в інструкції) моторні фільтри).
- Фільтр тонкого очищення (НЕРА, S-клас, мікрофільтр; крім збору пилу, призначені і для очищення повітря).
Тепер ви знаєте, як вибрати пилосос з урахуванням важливих характеристик та особливостей моделей.
Перегляньте каталог пилососів на сайті Stylus.ua
Який пилосос краще: з мішком або без
Пилососи з мішком
Усі моделі з мішковим пилозбірником працюють за однаковим принципом: повітря разом із пилом всмоктується через насадку, прикріплену до труби, яка, у свою чергу, кріпиться до гофрованого шлангу. Повітря, надходячи через трубу і шланг, проходить крізь фільтр і виходить через спеціальний випускний отвір, а весь бруд потрапляє в мішок і залишається в ньому.
Мішки розрізняють багато- і одноразові. Раніше переважно використовувалися мішки багаторазового використання. Зараз, з метою гігієни, часто застосовують одноразові паперові або синтетичні мішки. До того ж їх використання набагато зручніше: після прибирання мішок витягується і викидається разом із вмістом, тоді як при використанні багаторазового мішка потрібно витрушувати весь пил і бруд (що далеко не корисно для дихальних шляхів і легень) і вставляти мішок назад в пилосос.
Єдиний недолік одноразових мішків — їх необхідно докуповувати. Але, на щастя, вони недорогі.
Пилососи з контейнером
Друга назва — циклонні, що пояснює принцип роботи даних пилососів. У них застосовується циклонна система, суть якої полягає в тому, що повітря, проходячи через трубу та шланг, потрапляє в конусоподібну ємність і починає закручуватися в ній у напрямку спіралі. Відцентрова сила «придавлює» весь бруд до стін конуса, які залишаються в контейнері, а чисте повітря виходить назовні.
Для більш ретельного очищення повітря в деякі циклонні пилососи вбудована технологія подвійного циклону:
- внутрішній (збирається основний пил);
- зовнішній (дрібні частинки пилу).
Контейнер, як правило, не захований у корпус (як у випадку з мішком), він виконаний найчастіше з прозорого пластику і вставляється в пилосос зовні, що дає можливість спостерігати за внутрішньою (циклонною) дією пилососу.
Контейнер призначений виключно для багаторазового використання — по наповненню пилом та брудом його досить просто витягнути, спустошити та промити. Мінус таких маневрів — контакт з пилом.
Пилососи з аквафільтром
Пилососи з водяними фільтрами чистять повітря за допомогою води. При всмоктуванні повітря через трубу, а потім шланг він потрапляє в аквафільтр, де змішується з водою. Відділення пилу від повітря відбувається з урахуванням законів фізики: пил осідає на дно, а чисте повітря виходить на поверхню у вигляді бульбашок, після чого проходить через так званий «страховий» фільтр, який затримує залишки пилу, які не встигли осісти на дно.
Позитивна відмінність пилососів з водяним фільтром полягає в способі утилізації бруду: вода з пилом, що осів у ній, просто виливається в каналізацію.
Ще один плюс — це те, що повітря, що виходить з пилососа, крім того, що очищується, ще й зволожується. На відміну від мішкових та циклонних, резервуар пилососу з аквафільтром необхідно чистити після кожного прибирання.
Чим відрізняються миючі пилососи
Основне завдання будь-якої побутової техніки — допомагати своєму власнику в побутових прибиральних роботах, спрощуючи тим самим його життя. Миючі пилососи — вдала альтернатива швабрам. Перевага таких пилососів полягає у відсутності необхідності постійно вимочувати та викручувати насадку, як, наприклад, ганчірку/мочалку швабри.
Принцип роботи миючих пилососів
Такий пилосос оснащений двома резервуарами, в один з яких перед черговим прибиранням вливається вода та миючий засіб (за бажанням для більш ефективного очищення). Після запуску приладу вода під силою тиску, проходячи через шланг і трубу, потрапить у розпорошеному вигляді на насадку, яка рівномірно розподіляє рідину по підлозі (килиму, меблях). Вимиваючи бруд мильним розчином, пилосос всмоктує його назад, тільки в інший резервуар.
Миючі пилососи вважаються багатофункціональними, оскільки деякі моделі мають можливість виконувати як вологе, так і сухе прибирання, на твердій або м'якій поверхні.
Наприклад, пилососи польського виробника Zelmer налаштовані на кілька варіантів очищення:
- вологе прибирання підлоги;
- сухе прибирання підлоги;
- чищення меблів;
- чищення інших поверхонь;
- видалення рідини.
Тими ж режимами оснащені і німецькі пилососи Thomas, які якісно чистять повітря за допомогою фільтра НЕРА, здатного вловлювати навіть невеликі частки пилу.
Пилососи німецької фірми Karcher також не поступаються за функціональністю: до їх комплекту входять різноманітні насадки, в т.ч. насадка для чищення щілин.
Грунтуючись на наших порадах та рекомендаціях, ви зможете легко визначити, який пилосос краще купити для будинку чи квартири. А якщо хочете більше дізнатися про пилососи для різних видів прибирання — читайте наші статті з рекомендаціями щодо вибору та рейтингами найкращих моделей. Підписуйтесь на новини, щоб не пропустити корисну інформацію та акційні пропозиції!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: