Як вибрати миючий пилосос
У статті розповідаємо, як вибрати миючий пилосос, які види існують і на які характеристики звернути увагу при купівлі.
Як працює миючий пилосос
Щоб зрозуміти, як вибрати миючий пилосос, спочатку розберемося в його принципі роботи. За конструкцією миючі моделі відрізняються від стандартних і мають такі елементи:
- бак для води та бак для миючого засобу;
- спеціальні насадки;
- шланг-капіляр.
Є моделі, які мають один контейнер, але вони менш ефективні. Залежно від типу пристрою, розташування ємностей може бути горизонтальним або вертикальним. Є навіть варіант розміщення одного контейнера в іншому. Вода подається через невеликий шланг-капіляр і розпорошується по поверхні, що очищається. Відпрацьована рідина всмоктується у контейнер через спеціальне сопло.
Розглянемо, як працює миючий пилосос:
- Наповнення бака. Для початку необхідно наповнити ємність для чистої води. На штангу надягається насадка відповідної форми та функціональності.
- Увімкнення приладу. Вода під напором подаватиметься через тонкий шланг і розпорошуватиметься по поверхні. Всмоктується вона через звичайний шланг і потрапляє в другий контейнер, призначений для відпрацьованої рідини.
- За потреби використовуйте миючий засіб. У чисту воду можна додати спеціальний засіб для гладких покриттів для підлоги або килимів.
- Вимийте контейнери. Після завершення роботи необхідно промити обидві ємності. Просушіть їх і можна вставляти назад.
Види пилососів для вологого прибирання
Розбираючись, як вибрати миючий пилосос, потрібно визначитися з видом пристрою. Усі моделі можна розділити на дві великі категорії:
- класичні (горизонтальні);
- вертикальні.
Вони відрізняються конструкцією, габаритами, об'ємами, але принцип роботи у таких пристроїв схожий. Не можна сказати, що якийсь із видів однозначно краще, тому що все будується на потребах користувача та особливостях експлуатації техніки.
Класичний пилосос для вологого прибирання
Візуально такі моделі практично нічим не відрізняються від аналогічних для сухого прибирання. Як правило, варіанти з двома баками більші, але форма миючого пилососа приблизно така ж. Вони оснащені шлангом та телескопічною трубкою, на яку надівається насадка. Є компактні моделі з невеликим контейнером для води, які добре підходять для маленьких квартир. Але для таких приміщень краще вибрати інший вид техніки. А миючий пилосос для більш просторих приміщень та тривалої роботи повинен містити не малі баки з водою. Так вам не доведеться по кілька разів доливати рідину у процесі.
Вертикальний миючий пилосос
Вертикальні пилососи для вологого прибирання займають мало місця. Тому вирішуючи, який вибрати миючий пилосос, враховуйте цей момент. Звичайно, за рахунок об'ємного контейнера для води вони трохи габаритніші за пристрої для сухого чищення.
Вертикальні миючі моделі можуть працювати як від мережі, так і на акумуляторі. Комплектуються такі апарати різними насадками для певних типів покриття для підлоги. Також компактні пристрої для миття можна використовувати як додатковий девайс для швидкого зонованого прибирання.
Як вибрати миючий пилосос за характеристиками
Побутова техніка купується на тривалий час, тому важливо вибрати пристрій не тільки високої якості, а й відповідної функціональності. Першочергові параметри, на які потрібно спиратися незалежно від того, вибираєте вертикальну або класичну модель:
- потужність всмоктування;
- об'єм бака;
- насадки;
- система фільтрів.
Потужність всмоктування
Не варто плутати споживану потужність та потужність всмоктування. При високій споживаній потужності потужність всмоктування може бути досить слабкою. Розбираючись, як вибрати миючий пилосос, потрібно розрізняти ці два параметри. Сила всмоктування залежить від низки характеристик:
- ККД двигуна;
- типу пилозбірника;
- системи фільтрів.
ККД двигуна зазвичай становить до 35% і цього достатньо для ефективного прибирання. Але не забувайте і про інші параметри, що впливають на інтенсивність всмоктування.
Зараз багато агрегатів оснащені пилозбірниками-контейнерами. І вони набагато зручніші в експлуатації, ніж мішки. Але варто враховувати, що в міру заповнення контейнера знижується потужність. Також на силу всмоктування впливає кількість та тип фільтрів.
Об'єм бака
Для великої оселі потрібна велика ємність для води. На квартиру до 50 кв. м вистачить резервуару на 2-3 л. Якщо площа приміщення більше, розгляньте моделі на 4 л і більше. Звісно, це агрегати класичного типу. Горизонтальні набагато компактніші, вони відразу готові до роботи, не вимагають додаткових дій, крім заливання рідини, і відмінно підходять для окремих кімнат або невеликих квартир.
Типи та кількість насадок
Не всім потрібна величезна комплектація всіма видами щіток та насадок. Для ефективного базового прибирання кімнати достатньо класичної насадки для сухого прибирання, щілинної та універсальної для вологого прибирання.
Як вибрати миючий пилосос за комплектацією — питання досить широке. Все, звісно, залежить від ваших потреб. Розширена комплектація насадок може включати різні турбощітки для інтенсивного чищення, різні варіації для сухої і вологої обробки різних типів поверхні, м'яких меблів — вибирайте миючий пилосос з тим набором насадок, який підходить під ваші потреби і приміщення для прибирання.
Система фільтрів
У миючих пилососах є аквафільтр, де більшість сміття і пилу осідає, а повітря рухається далі. Для більшої ефективності у багатьох моделях встановлюються фільтри тонкого очищення HEPA. Перед покупкою потрібно уважно ознайомитись із встановленими системами та тим, як їх чистити чи міняти. Для алергіків миючі апарати з додатковим тонким очищенням повітря — справжній порятунок, оскільки вони усувають пилок, шерсть пилових кліщів та інші подразники.
Тепер ви знаєте, як вибрати миючий пилосос та на які характеристики звернути увагу при купівлі. Діліться інформацією з друзями та підписуйтесь на нашу розсилку, щоб бути в курсі всіх подій та акцій.
Автор: Юлія Віценко, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: