Apple M2 vs M1: порівняння характеристик процесорів
На Apple WWDC 2022 презентували перші Макбуки з процесором М2: Macbook Air 2022 та MacBook Pro на 13 дюймів. Оцінити дизайн та функціональність пристроїв на М2 вже можна на офіційному сайті Apple, а купити новий MacBook, за заявою виробника, можна буде з липня 2022 року. Коли новинки Епл з'являться в Україні поки що точної інформації немає, але попереднє замовлення вже можна оформити на нашому сайті. Далі у статті розповідаємо про характеристики анонсованих нових чіпів М2 та відмінності від М1.
Apple M2: дата виходу
Фанати яблучної техніки давно чекали, коли вийде M2 процесор Apple. 6 червня 2022 — офіційна дата виходу М2 з анонсом Макбуків на новому чіпі, які були презентовані на конференції розробників WWDC. Давайте розбиратися, чим хороші новинки, які характеристики Apple M2 процесорів і в чому переваги перед М1.
Характеристики процесора Apple M2
Вихід нового Apple M2 Chip має значення, оскільки знаменує появу процесора другого покоління. М1, випущений у 2020 році, вразив користувачів своєю продуктивністю та енергоефективністю. З того часу компанія розширює межі можливостей, створюючи різні конфігурації кристалів, такі як M1 Pro, Max та Ultra. Важливо розуміти, що новий чіп Епл 2022 року не перевершуватиме за потужністю всі існуючі чіпи Епл, але отримає ряд перспективних поліпшень. Далі розповідаємо про докладні характеристики новинки та її переваги.
Продуктивність
Процесор M2 побудований на основі 5-нанометрового техпроцесу другого покоління, що забезпечує покращену продуктивність. ЦП отримав чотири високопродуктивні ядра і стільки ж енергоефективних. Багатопотокова продуктивність зросла на 18%.
Компанія Епл заявляє, що новий чіп M2 містить 20 мільярдів транзисторів, що приблизно на 25% більше, ніж у оригінального M1, але менше, ніж у потужніших версіях, таких як M1 Pro.
Також модель підтримує опцію Turbo Boost — технологію збільшення тактової частоти. Хоча виробник поки що офіційно не вказує точні дані про тактову частоту нового ЦП, але інсайдери кажуть, що вона становитиме 3,4 ГГц у «розігнаному» стані, що на 6% перевищує М1.
Характеристики процесора Apple M2
Графіка
М1 мав восьмиядерний графічний чіп, який легко справлявся з ресурсомісткими програмами та іграми, що активно використовують графіку. Моделі Apple М2 також матимуть 8-ядерний графічний чіп, але виробник обіцяє його зробити більш сучасним. Продуктивність цієї складової ЦП буде вищою на 35% при максимальних можливостях порівняно з минулою версією та на 25% вищою за стандартного використання. Але чим вище продуктивність, тим більше енергії пристрій буде споживати. Імовірно, витрати енергії становитимуть 12-15 Вт залежно від навантаження. Крім того, користувачам будуть запропоновані ноутбуки з 10-ядерними графічними процесорами, але ціна на них відрізнятиметься від базової конфігурації. Завдяки розширеним можливостям графіки пристрої, розроблені на основі чіпа M2, підтримуватимуть підключення моніторів з роздільною здатністю 6К. Такий підхід зробить більш комфортним роботу з фото, відео та 3D-графікою.
Підтримка кодеків Apple ProRes та ProRes RAW
Базовий процесор М2 має підтримку кодеків ProRes та RAW, яка раніше була доступна в моделях M1 Max, Pro та Ultra. Кодеки, розроблені компанією Епл, використовуються для здійснення якісного та ефективного монтажу відео. Завдяки застосуванню технології стиснення досягається гнучкість відео та продуктивність у ProRes форматі для створення контенту із застосуванням розширеного динамічного діапазону.
Пропускна спроможність
Цей параметр вказує на можливості оперативної пам'яті та її максимальний показник швидкості передачі інформації. Пропускна здатність у М2 сягає 100 Гб/с. Ноутбуки нового покоління отримали підтримку оперативної пам'яті типу LPDDR5, що підвищує швидкість обробки інформації до 50%. Обсяг ОЗП сягатиме 24 Гб.
Neural Engine
Кристал отримав 16-розрядний нейронний двигун, здатний обробляти до 15,8 трильйона операцій на секунду. Neural Engine використовується для навчання та допомагає виконувати різні функції, починаючи з обробки зображень і закінчуючи розпізнаванням голосу. Продуктивність цієї складової зросла на 40% порівняно з минулою моделлю.
Енергоефективність
Apple М2 забезпечить ноутбукам максимальну автономність. Компанія стверджує, що модель MacBook Pro 2022 на 13 дюймів може гарантувати до 20 годин роботи в режимі відтворення відео без підзарядки пристрою.
У чому різниця чіпів Епл: M2 VS M1
Щоб було зручніше порівнювати характеристики процесорів М2 VS М1, ми підготували наочну таблицю:
Apple M1 chip | Apple M2 chip | |
Кількість ядер CPU | 7 чи 8 | 8 |
Процес виготовлення | 5-нм | 5-нм другого покоління |
Кількість ядер GPU | 8 | 8 або 10 |
Система Neural Engine | 16-ядерна | 16-ядерна |
Транзистори | 16 мільярдів | 20 мільярдів |
Пропускна спроможність пам'яті | 68 GB/s | 100 GB/s |
Оперативна пам'ять | LPDDR4X | LPDDR5 |
Таблиця порівняння характеристик процесорів Apple М2 VS М1
З показників та таблиці видно, що цього року компанія вирішила зосередитися на енергоефективності чіпів, а чудову продуктивність відсунути на другий план. Новинка відрізняється покращеним графічним двигуном, опрацьовано CPU, а також ряд інших компонентів, але ключові моменти багато в чому схожі на M1.
Характеристики процесора Apple M1
У яких MacBook встановлено M2
Новий чіп M2 буде встановлений у двох Макбуках Apple:
- Macbook M2 Air 13,6 дюймів, показаний на презентації, має оновлений дизайн. Корпус виконаний у кутастому мінімалістичному стилі з цільного алюмінію. На вибір покупцям запропонують чотири відтінки корпусу. Оформити замовлення на цей пристрій можна вже зараз на нашому сайті. Згідно з офіційною інформацією, габарити лептопа будуть такими: 304х215х11.3 мм. Передбачені такі роз'єми для підключення: MagSafe 3, два Thunderbolt та 3,5-міліметровий аудіовихід. Покращена камера FaceTime, роздільна здатність якої 1080p. Автономність у режимі перегляду Apple TV становитиме до 18 годин. Екран Liquid Retina з яскравістю 500 ніт та роздільною здатністю 2560х1664 пікселів. Ноутбук отримав 4 студійні динаміки, що в половину менше, ніж у минулій моделі. Крім того, модель йтиме без вентиляторів охолодження. Але, найімовірніше, за рахунок покращеної енергоефективності навантаження на ЦП буде менше, завдяки чому відпала потреба у додатковому охолодженні.
- MacBook Pro 13 дюймів. Дисплей Liquid Retina XDR зі штатною роздільною здатністю 3024×1964 і яскравістю до 1000 ніт такий же, як у минулій моделі. Залишиться підтримка всіх технологій покращення зображення, включаючи ProMotion. У Макбук Про М2 збільшиться час автономної роботи до 20 години. Набір портів залишиться, як у моделі Air на М2. Для прослуховування аудіо тут передбачено два студійні динаміки, що підтримують технологію просторового звуку Dolby Atmos.
Купити MacBook Air або Pro на M2, за заявою виробника, можна буде з липня 2022 року. А в нашому інтернет-магазині вже можна оформити попереднє замовлення на новинки. Крім того, ходять чутки, що Apple може випустити восени iPad Pro 2022 на базі М2 із бездротовою зарядкою. Підписуйтесь на новини та стежте за оновленнями, щоб не пропустити важливе.
Автор: Тетяна Суліма, копірайтер Stylus
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: