Айфон впав у воду: що робити
Що робити, якщо Айфон впав у воду? Як сушити iPhone, якщо в нього потрапила волога? Як діяти в першу чергу, щоб не нашкодити? У цій статті зібрали кілька простих і перевірених лайфхаків, які допоможуть швидко зорієнтуватися в цій ситуації, а також подбати про захист iPhone у майбутньому.
Що робити, якщо Айфон впав у воду
Якщо втопили Айфон без водостійкості, постарайтеся швидше витягнути девайс із води. Довго не роздумуйте! Відразу переходьте до дій, після яких можна буде віднести гаджет до сервісного центру, де його ремонтом займуться фахівці. Ось що потрібно робити, якщо iPhone впав у воду:
- Швидко вимкніть гаджет — це допоможе уникнути короткого замикання, ви збільшите ймовірність безпроблемного ремонту.
- Зніміть захисний чохол, видаліть плівку або загартоване скло з екрана.
- Видаліть краплі з поверхні Айфона за допомогою вологої серветки або шматка тканини.
- Приберіть воду з гнізда, отворів для навушників та зарядного пристрою. Скористайтеся для цього зубочисткою або сірником, на кінчик якого намотана паперова серветка. Всі маніпуляції виконуйте акуратно, щоб не пошкодити контакти.
Айфон впав у воду
Чи можна відремонтувати Айфон після води: як сушити
Якщо ваш iPhone впав у воду, не засмучуйтесь! Його можна врятувати. Головне, правильно висушити смартфон перед тим, як віднести втоплений девайс до фахівця. Існують перевірені способи, як сушити Айфон після води:
- Насипте в глибоку ємність сухий рис і занурьте у нього свій смартфон. Він має пробути у рисі не менше 36 годин. Таким чином, можна усунути залишки вологи з корпусу в домашніх умовах. У жодному разі не вмикайте телефон, коли він мокрий! І постарайтеся якнайшвидше здати його в сервіс. Якщо дотримуватися наших рекомендацій, ймовірність того, що ваш смартфон після ремонту буде працювати як раніше, дуже висока.
- Використовуйте силікагель. Це спеціальні кульки, які мають відмінне поглинання, їх можна знайти в будь-якій коробці із взуттям. Наповніть ємність силікагелевими кульками та занурьте у неї телефон, закрийте ємність та залиште на добу.
Найпоширеніші проблеми, з якими ви можете зіткнутися після того, як ваш гаджет побував у воді:
- Айфон не вмикається;
- пропав звук;
- помутнів екран;
- з'явилися розводи на дисплеї;
- не заряджається чи погано тримає заряд;
- не працює сенсор екрана.
Якщо після просушування ваш iPhone не вмикається, поставте його на зарядку або перевірте роботу через iTunes.
При попаданні вологи в динамік необхідно струсити телефон, щоб залишки вологи вилетіли з нього. Не варто чистити динамік самостійно за допомогою ватних паличок, зубочисток, голки — так ви ризикуєте його пошкодити.
Також ви можете самостійно перевірити, чи потрапила рідина всередину телефону. Для цього слід оцінити стан індикатора вологи LCI. При попаданні вологи індикатор змінює колір. У сухому стані він білий або сріблястий, а при попаданні рідини змінює колір на червоний.
Найчастіше усунути поломку в домашніх умовах не вдається, більше того, невмілими діями ви можете лише нашкодити. Краще віднести Айфон, який упав у воду, до авторизованого сервісного центру та довірити ремонт фахівцям.
Як сушити Айфон після води
Що не можна робити, якщо втопив Айфон
Будьте обережні, рятуючи Айфон від води. Діючи імпульсивно, ви можете погіршити проблему попадання вологи, що призведе до більш довгого та складного ремонту, або взагалі до купівлі нового телефону. Якщо міняти свій гаджет ви поки що не готові, запам'ятовуйте, чого в жодному разі не варто робити, якщо iPhone впав у воду:
- Не використовуйте фен для просушування. Під впливом теплого повітря волога швидше випаровуватиметься, при цьому забираючись глибше всередину смартфона. Навіть якщо спочатку води, наприклад, на материнській платі не було, вона легко може потрапити туди за допомогою потоку повітря. В цьому випадку телефон може просто вимкнутись назавжди, без можливості ремонту.
- Не кладіть намокший гаджет у сіль — вона не витягне вологу. Частинки солі можуть потрапити всередину, агресивно впливаючи на внутрішні елементи Айфона.
- Не сушіть iPhone на батареї, обігрівачі. Якщо всередину потрапила хоч крапелька води, може статися коротке замикання. Добре, якщо воно просто призведе до розряду батареї, набагато гірше, якщо з ладу вийде якийсь важливий елемент плати, чіп або мікросхема. Це ускладнить ремонт пристрою, а також підвищить його вартість.
- Не використовуйте ворсисті тканини або вату для видалення вологи з поверхні Айфона.
- Не допускайте висихання на поверхні гаджета будь-яких рідин (кави, чаю, соку, алкоголю та інших). Якщо ви впустили свій смартфон в одну з них, швидко протріть його водою і витріть акуратно, а краще віднесіть в сервісний центр, де точно знають, як полагодити Айфон, який впав у воду.
- Не ставте смартфон на зарядку і не вмикайте його, намагаючись перевірити стан. Це може призвести до того ж короткого замикання, про яке ми говорили вище. До речі, дивна поведінка iPhone після потрапляння його у воду — екран, що вимикається, відключення звуку тощо, можна пояснити саме коротким замиканням.
Що не можна робити, якщо Айфон впав у воду
Як захистити смартфон від води
Існує кілька способів захисту телефону від попадання вологи. Звичайні чохли, скла та плівки не рятують при повному зануренні Айфона в рідину та довгому контакті з водою, проте забезпечують ефективний захист від дрібних бризок, випадково розлитого чаю чи кави. Професійні захисні кейси підходять для максимального захисту та навіть зйомки під водою.
Розглянемо докладніше пристрої для захисту смартфонів від води та види захисних чохлів для Айфона:
- Силіконові чи гумові чохли (їх ще називають бампери чи накладки). Вибираючи такий чохол, зверніть увагу, щоб кнопки пристрою були покриті шаром матеріалу, а сам чохол прилягав до смартфона без щілин і зазорів.
- Монолітні чохли із захисним склом. У такому чохлі занурювати гаджет у воду не можна, а їх першорядне призначення — захист від ударів. Але при цьому чохол чудово впорається з невеликими краплями води, бризками, захистить кнопки та екран від попадання невеликої кількості вологи.
- Захистне скло або спеціальна протиударна плівка. Насамперед вона захищає екран Айфона від пошкоджень, але добре впорається і з дрібними бризками, які легко очистити серветкою.
- Силіконові заглушки. Їх застосовують для додаткового захисту роз'ємів iPhone від вологи або пилу. Найчастіше ними закривають роз'єм під навушники або Lightning-роз'єм. Заглушки у вигляді тварин або камінчиків симпатично виглядають, але повноцінного захисту від вологи при повному зануренні девайсу не забезпечать. Їхня межа — бризки, дрібні краплі.
- Вологозахищені чохли. Аксесуари, що надійно захистять ваш гаджет від води. Правда, користуватися ними щодня не дуже зручно, а от якщо ви збираєтеся у відпустку, плануєте знімати підводний світ озера, річки, моря або океану, такий чохол точно знадобиться. Він являє собою мішечок із силікону або м'якого пластику з герметичними швами та застібкою. У ньому немає отворів, але при цьому він чудово пропускає звуки, а також зберігає чутливість екрана. Застібка виконана з пластику, має закривающий механізм, який відповідає за герметичність. Також у цей чохол можна покласти документи — вони будуть надійно захищені від попадання вологи і збережуть початковий вигляд, наприклад, під час прогулянки гірською річкою або занурення на глибину з аквалангом.
При виборі такого чохла важливо не плутати терміни: водонепроникний чохол та вологозахищений. Перший захищає від дрібних бризок та випадково пролитої рідини. Занурювати смартфон у воду надовго в ньому не можна, він не герметичний. Другий — витримує занурення на глибину, герметичний і чудово захистить ваш Айфон від тривалого контакту з водою.
Водонепроникний чохол для iPhone
Які iPhone водонепроникні
Гаджети Apple мають спеціальний захист від попадання вологи та пилу — IP (International Protection). Всі останні моделі iPhone отримали стандарт IP68, старіші (Айфон SE другого покоління, Х, ХR, моделі 8, 8 Plus, 7 і 7 Plus) — IP67. Перша цифра означає стійкість до пилу та мікрочастинок, друга — до потрапляння рідини.
Лінійки iPhone 12, iPhone 13 та iPhone 14 мають максимальний рівень вологозахисту, витримують занурення на глибину до 6 метрів на 30 хвилин. iPhone 11 Pro та 11 Pro Max допустимо опускати під воду до 4 метрів не більше ніж на півгодини. iPhone 11, iPhone XS та iPhone XS Max — на 2 метри до півгодини.
Моделі серій iPhone 15 та iPhone 16, звичайно ж, також отримали максимальний захист від пилу та вологи – стандарт IEC 60529, згідно з яким гаджет не боїться занурення під воду глибиною до 6 метрів протягом півгодини.
При цьому висока міра захисту зовсім не означає, що можна регулярно влаштовувати водні процедури вашому гаджету, спеціально кидати в сніг або водоймище. Водонепроникність — лише додатковий захист від непередбачених обставин, можливість продовжити коректну роботу пристрою, якщо ви ненароком впустите його у воду, сніг або потрапите під сильний дощ.
Також зверніть увагу, що якщо ваш Айфон впав у воду, то річна офіційна гарантія від Apple на ремонт та обслуговування не діятиме, тому намагайтеся користуватися своїм гаджетом акуратно, а для фото та відеозйомки під водою використовуйте спеціальний чохол, про який ми розповідали вище.
Водонепроникний Айфон
Тепер ви знаєте, що робити, якщо Айфон впав у воду і як врятувати девайс в екстреній ситуації. Діліться нашими лайфхаками з друзями та підписуйтесь на розсилку новин, щоб отримувати ще більше корисної та актуальної інформації!
Автор: Катерина Міленіна, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: