Як захистити Айфон від злому, крадіжки, прослуховування
Як захистити Айфон від злому? Адже ми зараз довіряємо гаджетам стільки особистої інформації. А шахраї вдосконалюють способи крадіжки конфіденційних даних. Щоб не стати жертвою зловмисників та підвищити безпеку iPhonе, скористайтеся нашими лайфхаками, перевіреними особисто.
Безпека iOS
Ви, напевно, неодноразово чули про те, що iOS — система одна з найбезпечніших. Її складно зламати, запустити вірус або провернути хакерську атаку. Захист в Айфонах дійсно вражає, і він набагато надійніший, ніж в Android. Наприклад, в Айфонах добре реалізовано шифрування даних і захист криптографічного ключа (він обчислюється динамічно при завантаженні на основі пароля блокування, а в процесі роботи захищений співпроцесором Secure Enclave).
Також варто відзначити і хороший захист зв'язування ключів keychain, де зберігаються всі паролі до облікових записів Safari, маркери автентифікації та криптографічні ключі. У разі встановлення пароля блокування з 6 цифр або більш надійного пароля з літер та цифр розшифрувати дані на вимкненому пристрої неможливо, навіть у разі виймання мікросхеми пам'яті.
Далі читайте у статті, як захистити Айфон від крадіжки, прослуховування та вірусів.
Як захистити Айфон від злому
Використовуйте сильний пароль
Багато хто встановлює пароль у вигляді дати свого народження, і зламати в такому випадку телефон не складе труднощів. Зловмисник або давно знає цю інформацію, або ретельно підготувався до крадіжки та вивчив потрібні дані про вас. Надійний пароль на iPhone — це комбінація цифр, які складно розгадати. Ідеальний варіант — рандомний набір цифр. Можете просто набрати на клавіатурі будь-які цифри, запам'ятати їх та використовувати як пароль. Але не використовуйте цей пароль для входу до всіх програм та пристроїв.
Щоб підвищити безпеку iPhone, рекомендуємо змінювати пароль раз на три місяці. Небагато статистики: для підбору 4-значного пароля через спеціальні програми потрібно 7 хвилин, а для 6-значного — 11 годин.
Пароль на iPhone
Захистіть екран блокування
На заблокованому екрані з'являються всі вхідні сповіщення. І щоб побачити конфіденційні дані на iPhone, його навіть не потрібно розблокувати. Але можна налаштувати екран, щоб інша людина не могла зчитувати з нього інформацію. Зробити це можна так:
- Зайдіть у «Налаштування».
- Потім «Face ID та код доступу».
- Знайдіть пункт «Доступ із блокуванням екрана».
- Встановіть потрібні дозволи.
Також тут можна активувати функцію «Стирання даних» — якщо хтось неправильно введе пароль більше 10 разів, дані з iPhone зітруться і його не можна буде використовувати. У меню «Доступ із блокуванням екрана» відключіть USB-аксесуари, щоб до вашого Айфону не можна було підключити будь-який пристрій, якщо iPhone/iPad заблоковано.
Видаліть програми, які не використовуєте
Це корисно не тільки для конфіденційності, але і для збільшення обсягу пам'яті в iPhone. Просто позбавтеся програм, якими давно не користувалися, або які на ваш погляд можуть викликати витік даних: залиште тільки необхідні програми.
Керуйте приватністю
Зазвичай під час завантаження та встановлення програми вона вимагає доступу до певної інформації з телефону. Щоб перевірити, яку інформацію ви надаєте програмам, зайдіть у «Конфіденційність» — «Відстеження» та перевірте налаштування камери, розпізнавання мови тощо. Уважно подивіться, яку інформацію ви зробили доступною для додатків і чи вона не зашкодить безпеці Айфона?
Приватність на iPhone
Захист iPhone від крадіжки
Увімкніть «Локатор»
За допомогою програми «Локатор» можна знайти та відстежити ваш iPhone та інші гаджети Епл. Важливо знати, що це можуть зробити тільки ті, у кого є ваші дані iCloud.
«Локатор» також допоможе заблокувати Айфон в екстрених ситуаціях, щоб зловмисники не могли його використовувати. Увімкнути локатор можна в налаштуваннях Apple ID і обов'язково перевірте, чи справді пристрої, підключені до облікового запису, належать вам.
Захист iPhone від прослуховування
Як захистити Айфон від прослуховування? Важливо пам'ятати головне правило — потрібно використовувати чати та месенджери з повним шифруванням, тоді можна розраховувати на повний захист персональних даних.
Використовуйте зашифрований чат
Щоб захистити iPhone від прослуховування, необхідно використовувати захищені програми із повним шифруванням. Це означає, що в такому чаті кожен етап: від вашого девайсу до сервера і від сервера до телефону одержувача — зашифровані. Так працює платформа Apple iMessage. При використанні iMessage спілкування буде повністю конфіденційним, але потрібно переконатися, що у вашого співрозмовника теж iOS, а не Android, інакше повна конфіденційність неможлива.
iMessage на Айфоні
Видаліть електронну пошту з Айфону
Якщо ваша пошта використовує повне шифрування, видаляти її не потрібно. Але в більшості випадків на iPhone стоїть пошта без шифрування, яке потрібне для захисту особистого листування. Якщо повністю зашифровані месенджери існують, і знайти їх нескладно, то з поштою все трохи складніше. Але, наприклад, є непогана програма — ProtonMail. Головне переконайтеся, що одержувач також користується цією поштою.
Видаляйте свої дані перед перетином кордонів
Митні та прикордонні служби деяких країн, наприклад США, просять людей, які приїжджають до країни, надати доступ до їхнього телефону. Певною мірою це є одним із факторів допуску в країну. Якщо ви не хочете, щоб уряд переглядав ваші повідомлення та прослуховував аудіозаписи, видаліть месенджери та чати, якими користуєтеся. Перед поїздкою можете створити резервну копію даних з iPhone в iCloud і зберегти інформацію в Макбуці. Але якщо ноутбук буде з вами при перетині кордону, його також можуть перевірити.
Як захистити Айфон від стеження
Вимкніть навігацію
Слідкувати за Айфоном можна, коли у вас увімкнена опція місцезнаходження, тобто активний GPS. Відповідно, якщо його вимкнути, то знайти iPhone буде проблематично, точніше неможливо.
Обмежте доступ додатків до вашої геолокації
При встановленні деякі програми вимагають доступу до геолокації. Ви можете не давати програмі такий доступ або обмежити його, наприклад, щоб програма бачила вашу геолокацію тільки в момент використання, а не постійно. Зробити це можна в налаштуваннях конфіденційності iPhone.
Доступ до геолокації на Айфоні
Проведіть чистку даних EXIF
Дуже корисна функція для кореспондентів, журналістів і навіть тих, хто перебуває у гарячих точках. За замовчуванням iPhone фіксує місце, де було зроблено фото та відео. У нинішніх умовах це небезпечно, тому краще вимкнути цю функцію:
- Перейдіть до потрібного зображення або відео.
- Натисніть на «i» і вимкніть розташування.
Але якщо у вас зазвичай відключено місцезнаходження, то локації під фото не буде.
Як захистити Айфон від вірусів
Використовуйте режим USB Restricted Mode
USB Restricted Mode — новий режим в Айфоні, який періодично з'являвся, то зникав у бета-версіях iOS. Якщо коротенько, він виключає можливість будь-якого обміну даними через роз'єм Lightning. Єдине, що можна зробити, це зарядити Айфон, але на ньому буде такий напис: Unlock iPhone use accessories. Так ваш телефон буде захищений від передачі даних на ПК, коли стоятиме на зарядці, а ПК у свою чергу просто виконуватиме роль зовнішнього акумулятора.
Оновіть до останньої версії iOS
Якщо зловмисники знають лазівки у конфіденційності iPhone, зламати його буде набагато легше. Зазвичай про такі лазівки повідомляють на різних ресурсах та оглядах, що дозволяє швидше хакнути систему. Тому рекомендується завжди використовувати останню версію ПЗ, оскільки в ньому всі лазівки вже будуть виправлені. Намагайтеся завжди оновлюватися до нової версії iOS.
Оновлення операційної системи на Айфоні
На момент написання статті актуальна операційна система — iOS 15. Але незабаром має вийти iOS 16, в якій Епл напевно приділить ще більшу увагу безпеці iPhone. Докладніше про нові функції та можливості майбутньої iOS 16 розповімо незабаром у нашій новій статті. Підписуйтесь на розсилку та стежте за новинами, щоб не пропускати актуальні новини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Який Айфон краще купити у 2022: ТОП-11 моделей
- Як налаштувати Face ID у масці на iPhone
- Як очистити Айклауд
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua