Як заощадити заряд на Айфоні: 8 способів
Як економити заряд на Айфоні? Адже бувають різні ситуації, коли заряд Айфона потрібно зберігати якомога довше і економно його витрачати — відключення електрики, немає можливості зарядити в дорозі тощо, а залишатися на зв'язку потрібно. У цій статті розповідаємо, що відключити в смартфоні Apple для заощадження батареї і як це зробити.
Як зменшити витрати батареї iPhone: 8 порад заощадити заряд на Айфоні
Як не посадити акумулятор на iPhone? Для початку давайте розберемося з причинами, що призводять до витрати заряду:
- Великий екран: на Айфонах з великою діагоналлю екрана (iPhone 13 Pro Max — 6,5", iPhone 16 Pro Max – 6,9") заряд витрачається швидше, ніж на телефоні з маленькою діагоналлю.
- Високий показник яскравості екрана: що яскравіше екран, то активніше розряджається батарея.
- Відстеження геолокації: увімкнений GPS також потребує багато енергії та витрачає акумулятор.
- Увімкнений мобільний інтернет або Wi-Fi.
- Програми, що працюють у фоновому режимі.
Далі ми розповімо, як зменшити витрати батареї iPhone, які функції відключити і як на програмному рівні покращити автономність.
Вмикаємо режим енергозбереження
Один із найефективніших способів, як заощаджувати заряд на Айфоні — використання режиму заощадження енергії. Він є у всіх Айфонах з системою iOS 9.0 і вище. Завдяки режиму економії можна продовжити автономність смартфона на 1,5-2 години. Активується режим меню налаштувань: «Акумулятор» — «Режим енергозбереження», — при його включенні продуктивність Айфона трохи знижується, але на виконання основних функцій це не впливає.
Вмикаємо економію даних (iOS 13 та версії пізніше)
Щоб заощаджувати заряд на iPhone, які працюють на платформі iOS 13 і новіших, можна використовувати економію даних. Опція активується в налаштуваннях: «Стільниковий зв'язок» — виберіть стільниковий тариф та натисніть «Економія даних». Режим блокує фонову роботу служб синхронізації та знижує використання трафіку.
Економія даних в Айфоні
Вмикаємо авіарежим
Ще один спосіб економії заряду — «Авіарежим». Він підійде в ситуаціях, коли відбуваються перебої з мобільним зв'язком або ви не плануєте ним користуватися. Якщо не увімкнути «Авіарежим» при перебоях з мобільним інтернетом, телефон почне посилати сигнали оператору і енергії буде витрачатися навіть більше, ніж якби ви сиділи в інтернеті. При виборі «Авіарежиму» надсилання сигналів оператору припиняється і заряд не витрачається марно.
Вимикаємо непотрібні функції
Часто у нас на телефоні увімкнені функції, які ми не використовуємо саме зараз, і їх можна вимкнути. Що відключити в Айфоні для економії батареї:
- Фонові програми та оновлення фонових програм. Фонова активність використовує не тільки трафік, але й ресурси акумулятора. Щоб заощадити заряд, виберіть у налаштуваннях («Основні» — «Оновлення контенту») програми, які не бажаєте оновлювати.
- Автоматичний пошук доступних Wi-Fi. Щоб iPhone не витрачав заряд, коли шукає Wi-Fi, вимкніть цю опцію в меню установок, встановивши перемикач у неактивне положення.
- Використання геолокації. Вимкніть цю опцію в налаштуваннях (розділ «Конфіденційність») і Айфон пропрацює довше.
- Спливаючі сповіщення — їх також можна вимкнути у налаштуваннях.
- AirDrop. Буває, що ви використовували AirDrop та забули відключити. Функція залишається активною та витрачає заряд. Щоб цього уникнути, зайдіть у «Пункт керування» і вимкніть функцію.
Ще одна опція, яка витрачає заряд Айфон — це функція вдосконалення продуктів Apple. У процесі цього вдосконалення відбувається навантаження на батарею, через що помітно погіршується автономність. Щоб вирішити цю проблему, просто вимкніть функцію в налаштуваннях. Зайдіть у «Конфіденційність» — «Служби геолокації» — «Системні служби» — та в розділі «Удосконалення продукту» встановіть у неактивне положення всі перемикачі.
Удосконалення продукту в Айфоні
Оновлюємо операційну систему до останньої версії
Ще один спосіб, як заощаджувати заряд батареї на iPhone — своєчасне оновлення прошивки. Воно не тільки сприяє покращенню роботи пристрою, а й продовжує заряд. Переконайтеся, що ваш смартфон працює на останній версії iOS, оскільки в ній може бути свіжа технологія заощадження енергії. Після оновлення до актуальної ОС телефон зможе довше тримати заряд.
Контролюємо яскравість екрану
Якщо ви помітили, що заряд закінчується, але при цьому яскравість екрана встановлена на максимальний рівень, то зменште яскравість. Можна вимкнути автоматичне налаштування яскравості та регулювати все вручну, вибираючи оптимальний рівень яскравості для очей.
Встановлюємо час автоблокування
Чи доводилося вам помічати, скільки часу ваш iPhone світить екраном, з'їдаючи при цьому заряд? Щоб вирішити цю проблему, зайдіть у налаштування: «Екран і яскравість» — «Автоблокування» — зменште інтервал блокування до 30 секунд або хвилини.
Інтервал автоблокування Айфона
Встановлюємо темну тему
Як зберегти заряд на Айфоні, змінивши тему? Дуже просто. На багатьох Айфонах вже доступна темна тема, і її перевага не тільки в тому, що вона виглядає ефектніше і крутіше. Також темна тема дозволяє Айфону споживати менше енергії. Щоб встановити темний режим, перейдіть до «Екран і яскравість» — виберіть темне оформлення.
Скільки тримають заряд нові iPhone 15 та iPhone 16
Більш новий Айфон пропонує розумніше споживання енергії, оскільки передбачає використання енергоефективних компонентів, які, у свою чергу, збільшують час автономної роботи, дозволяючи власникам топових гаджетів довше залишатися на зв'язку, дивитися фільми, спілкуватися в режимі он-лайн. Зупинимося на найпопулярніших сьогодні серіях iPhone - це Айфон 16 і Айфон 15. Яка ж ємність акумуляторів характерна для цих пристроїв:
- iPhone 16 Pro Max - 4685 мАг;
- iPhone 16 Pro - 3582 мАг;
- iPhone 16 Plus - 4674 мАг;
- iPhone 16 - 3561 мАг;
- iPhone 15 Pro Max - 4422 мАг;
- iPhone 15 Pro - 3274 мАг;
- iPhone 15 Plus - 4383 мАг;
- iPhone 15 - 3349 мАг.
Нагадаємо, що компанія Apple в описі характеристик смартфонів не вказує параметри ємності вбудованих акумуляторів, а надає інформацію щодо часу автономності за різних сценаріїв роботи.
Відповідно до значення ємності вбудованих акумуляторів, можна сміливо стверджувати, що такі гаджети не вимагають частої підзарядки. Той самий Айфон 15 працює в режимі відтворення відео до 20 годин або в режимі аудіовідтворення до 80 годин. А новий Айфон 16 Про Макс пропонує до 33 годин перегляду відео або до 105 годин роботи в режимі відтворення аудіо.
Однак невірно припускати, що ранні яблукофони показують погану автономність або не дозволяють заощаджувати заряд батареї. Наприклад, той же iPhone SE 3 демонструє непогані показники автономності (до 15 годин відтворення відео та до 40 годин прослуховування музики), чого цілком достатньо для гаджета такої цінової категорії. Крім того, пристрій підтримує Smart Data Mode, завдяки якому перемикання між різними мережами для економії заряду відбувається автоматично.
iPhone 16 та iPhone 15
Кожен новий iPhone отримує більш потужне та продуктивне оснащення, але при цьому виробником приділяється чимало уваги питанню енергоефективності пристроїв, що можна спостерігати в динаміці розвитку процесорів, які використовуються. Так, наприклад, новенький Айфон 16, який тільки вийшов у вересні 2024 року, отримав унікальний чіп А18, що випереджає на два покоління чіпсет А16 Bionic, задіяний в iPhone 15. Незважаючи на топові камери та численні передові функції, енергоефективність новинки зросла на 30% в порівнянні з торішнім смартфоном бренду. Крім того, iPhone 16 розроблений таким чином, щоб вмістити більший акумулятор для більшої автономності гаджета.
Немає сумнівів, що при розробці наступних моделей розробники компанії Apple задіють більш сучасні процесори, передові технології, інновації, щоб ще більше підвищити енергоефективність пристроїв і збільшити час автономної роботи.
Підписуйтесь на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин зі світу технологій.
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: