Порівняння AirPods Pro, AirPods 3 та AirPods 2: чим відрізняються і які краще
У статті з'ясовуємо, що краще: Аірподс 3 або Про та порівнюємо, чим відрізняються AirPods 2 від 3. Для зручності представили порівняння нових моделей навушників AirPods від Apple у таблиці:
AirPods Pro | AirPods 3 | AirPods 2 | |
Автономність | До 4,5 години | До 6 годин | До 5 годин |
Версія Bluetooth | 5.0 | 5.0 | 5.0 |
Адаптивний еквалайзер | + | + | − |
Підтримка Siri | + | + | + |
Активне шумозаглушення | + | − | − |
Просторове звучання | + | + | − |
Захист від води та поту | IPX4 | IPX4 | − |
AirPods 3 VS AirPods Pro
У жовтні 2021 купертинівці випустили навушники Аірподс 3, які порадували чистим звучанням, потужними басами та іншими не менш класними характеристиками. У Apple кажуть, що «створили звук, якого ви ніколи раніше не чули». Зовнішньо і за характеристиками новинка нагадує Аірподс Про, що вийшли у жовтні 2019 року, тому в першу чергу проведемо порівняння AirPods Pro та AirPods 3.
Дизайн та розміри
Основна відмінність AirPods Pro від AirPods 3 — відсутність амбушур. Крапельки виконані в єдиному дизайнерському стилі, за яким можна зрозуміти, що перед вами навушники Apple. Обидві гарнітури виконані із пластику в білому кольорі, корпус глянсовий. Спереду на кейсі АірПодс 3 і Про знаходиться діод індикації стану заряду. Чи буде вам відчутна різниця в розмірах навушників можна зрозуміти, порівнявши їх:
- AirPods 3 — 4,28 г, розміри — 30,79x18,26x19,2 мм.
- AirPods Pro — 5,4 г, розміри — 30,9x21,8x24 мм.
Зарядний чохол AirPods Pro важить трохи більше, ніж AirPods 3 — 45,6 г проти 37,91 г. Але різниця в руках не відчувається.
Обидві моделі захищені від води за стандартом IPX4.
Як сидять у вухах AirPods 3 та AirPods Pro
При порівнянні AirPods 3 та AirPods Pro користувачі відзначають, що обидві моделі зручно сидять у вухах, не випадають навіть якщо активно крутити головою з боку на бік. У деяких користувачів AirPods 3 можуть випадати з вух — це залежить від особливостей будови вуха. Але найчастіше AirPods 3 сидять у вухах комфортніше і приємніше, ніж модель Про — Епл пропрацювала ергономіку, і це справді відчувається.
Датчики та продуктивність
У всіх Аірподсах є велика кількість різних датчиків і сенсорів, без яких їх використання не буде таким комфортним. Потрібні вони для того, щоб виконувати певні функції: вмикати/вимикати музику, перемикати треки.
AirPods 3 має датчик контакту зі шкірою, він відповідає за визначення навушників у вухах. У AirPods Pro теж є такий датчик плюс датчик натискання для жестового керування. Є й стандартний набір:
- акселерометр,
- подвійний оптичний сенсор,
- датчик голосу.
Порівнюючи AirPods 3 і AirPods Pro, можна сказати, що обидві моделі працюють на процесорі H1, тому швидкість відпрацювання алгоритмів і функцій однакова. Також у навушниках використовується модуль Bluetooth 5.0 (найсвіжіший на сьогоднішній день Bluetooth 5.2), через нього відбувається синхронізація з iPhone або іншим джерелом звуку.
Технології та режими
Порівняння AirPods 3 і AirPods Pro показує, що обидві гарнітури підтримують такі технології та режими:
- Об'ємне звучання. Просторовий звук із динамічним відстеженням створює навколо вашої голови тривимірне звучання. Улюблені треки, підкасти чи відео на YouTube звучать ще краще.
- Рекордний рівень басу. Завдяки динамічному драйверу ретельно опрацьовуються деталі відтворюваної композиції. Такий підхід дозволяє відчувати бас в улюблених треках на повну.
- Адаптивний еквалайзер. Завдяки еквалайзеру звучання автоматично підлаштовується під форму вух. Мікрофони, спрямовані всередину, визначають те, що чує вухо, а потім регулюють частоти низьких та середніх діапазонів, забезпечуючи насичене звучання пісень.
- Підтримка Siri. Обидві моделі працюють у парі із голосовим асистентом Siri. Для її активації досить сказати: «Привіт, Siri», і дати вказівку, наприклад: «Привіт, Siri, зроби голосніше». Крім регулювання гучності вона вміє перемикати треки, ставити відтворення на паузу, зачитувати повідомлення, відповідати на дзвінки і т.д.
Активне шумозаглушення — фішка AirPods Pro
Багато хто чекав на появу активного шумоподавлення в навушниках AirPods 3, але поки що вона залишається відмінною особливістю серії Pro. Як працює шумозаглушення в навушниках Епл? Гарнітура має два мікрофони: зовнішній та внутрішній. Зовнішній мікрофон аналізує навколишній звук і пригнічує його зворотною хвилею, а внутрішній — прибирає залишковий шум. Під час прослуховування аудіо звуковий сигнал аналізується 200 разів на секунду, що дозволяє користувачеві в будь-якій ситуації почуватися комфортно і бути впевненим, що ніщо не відволікає від прослуховування улюблених треків або телефонних розмов.
Також у навушниках AirPods Pro є система вирівнювання внутрішнього тиску та прозорий режим.
Автономність
AirPods 3, на відміну від Про, працюють до 6 годин від 100% зарядженого акумулятора. Якщо активна функція просторового звучання, час автономної роботи скорочується на годину, в такому випадку навушники працюють до 5 годин без підзарядки в режимі відтворення музики і до 4 в режимі розмови. Але із зарядним кейсом MagSafe показники автономності значно збільшуються. З ним АірПодс 3 здатні пропрацювати до 30 годин у режимі відтворення та до 20 годин у розмовному режимі. П'ять хвилин підзарядки забезпечують близько години прослуховування чи розмови.
AirPods Pro працюють до 5 годин у режимі відтворення музики та до 3,5 годин у розмовному режимі. Зарядний кейс продовжить час використання гарнітури до 24 годин у режимі прослуховування музики та до 18 годин у режимі спілкування.
Найбільш автономними виявилися AirPods 3 — вони працюють на годину довше у будь-якій ситуації, і для багатьох це вагома причина для купівлі.
Керування жестами
А в керуванні що краще: АірПодс 3 чи Про? Відразу зазначимо, що у всіх AirPods реалізовано зручне сенсорне керування та підтримуються наступні жести:
- Стиснення ніжки навушника — пауза.
- Повторне стиснення ніжки навушника — продовжити відтворення музики.
- Подвійне натискання — увімкнути наступний трек/відео.
- Потрійне натискання — увімкнути попередній трек.
- Тривале утримання ніжки навушники — виклик асистента Siri.
Керування просте та інтуїтивно зрозуміле, тому навіть новачки з ним розберуться.
Сумісність
AirPods 3 працюють з усіма моделями iPhone: від iPhone SE або 6s. У Apple рекомендують використовувати гарнітури тільки з тими пристроями, які оновилися до iOS 13. Приємний бонус ще й у тому, що новинка підтримує «Локатор» — функцію пошуку, яка з'явилася в iOS 15.
Висновок — що краще: Аірподс 3 або Про
AirPods 3 підійдуть тим, кому потрібен якісний звук та хороша автономність — навушники працюють до 6 годин на одному заряді. Відмінний вибір для студентів, офісних працівників та фрілансерів.
AirPods Pro стануть хорошим варіантом для тих, хто не представляє сучасну гарнітуру без технології шумозаглушення, наприклад, для блогерів, мандрівників, підприємців.
Порівняння AirPods 2 та 3
AirPods 2, що вийшли у березні 2019 року, серйозно відрізняються від новинки, представленої у вересні 2021 року.
Дизайн та габарити
Порівняння АірПодс 2 і 3 показує, що зовні 3 покоління навушників Епл серйозно відрізняється від другого. Обидві моделі виконані в білому пластиковому корпусі, але модель третього покоління більше схожа на AirPods Pro, а AirPods 2 схожі на дизайн AirPods першого покоління.
Щоб зрозуміти, яка гарнітура зручніша — AirPods 2 або 3 — пропонуємо порівняти розміри:
- AirPods 2: 40,5x16,6x18 мм, вага — 4 г.
- AirPods 3: 30,79x18,26x19,2 мм, вага — 4,28 г.
Кейс АірПодс другого покоління при вазі 38,2 г має розміри 53,5x44,3x21,3 мм, а кейс гарнітури третього покоління важить 37,91 г, а габарити — 46,4x54,4x21,38 мм. Із важливих відмінностей: кейс AirPods 3 отримав підтримку зарядки MagSafe.
У АірПодс 2 немає захисту від поту та води IPX4, як у третьому поколінні.
Датчики та продуктивність
Порівняння Airpods 2 і 3 показує приблизно однакову швидкодію моделей, оскільки обидва покоління працюють на процесорі Н1.
AirPods 2 має такі датчики:
- подвійні оптичні датчики,
- акселерометр для розпізнавання руху,
- датчик розпізнавання голосової активності.
Всі ці датчики потрібні для перемикання композицій, регулювання гучності, відтворення/паузи та активації Siri. На відміну від AirPods 2, AirPods 3 немає подвійного оптичного датчика, але є датчик контакту зі шкірою, про який йшлося вище, і датчик натискання (для жестового керування). Незважаючи на відсутність оптичного датчика, навушники третього покоління мають трохи більше можливостей, наприклад, визначати навушник у вухах або активувати Siri тривалим утриманням ніжки.
Обидва гаджети синхронізуються з Айфоном через бездротовий модуль Bluetooth 5 версії.
Чим відрізняються AirPods 2 від 3
У чому різниця між AirPods 2 та 3? Щоб з'ясувати, порівняємо, які технології підтримують ці моделі:
- Просторове аудіо — є AirPods 3.
- Адаптивний еквалайзер — технологія регулює частоти низьких та середніх діапазонів, є в AirPods 3.
- Підтримка Siri — обидві моделі активують голосового помічника фразою «Привіт, Siri» або виконанням відповідного жесту.
- Драйвер з широкою амплітудою та спеціальний підсилювач з широким динамічним діапазоном, є в AirPods 3.
Жестове керування
В АірПодс 2 все керування зводиться до подвійного тапу — цей жест використовується для початку відтворення, відповіді на дзвінок, паузи. У AirPods 3 можливості керування трохи ширші:
- Одинарне натискання — пауза або відповідь на виклик.
- Подвійне натискання — вмикається наступний трек.
- Потрійне натискання — вмикається попередній трек.
- Тривале утримання ніжки навушника — виклик асистента Siri.
Автономність
AirPods 2 в порівнянні з 3 працюють на годину менше в режимі відтворення і на дві години менше в розмовному.
- AirPods 3 — 6 годин прослуховування (5 годин з просторовим аудіо) та 4 години в розмовному режимі.
- AirPods 2 — 5 годин прослуховування музики і 3 години в розмовному режимі.
15-хвилинна зарядка АірПодс 2 в кейсі дає їм три години роботи, а 5-хвилинна зарядка АірПодс 3 дає годину роботи. Зарядний кейс гарнітури третього покоління підтримує бездротову зарядку MagSafe. У комплекті з AirPods 2 йде Lightning/USB‑A, а в інших моделях Lightning/USB‑C.
Сумісність
Гарнітура другого покоління працює з усіма Айфонами: від iPhone 5s. Епл рекомендує використовувати навушники з гаджетами, оновленими до iOS 13. AirPods 3 сумісні з iPhone, починаючи з моделі iPhone 6s.
Висновок: різниця Airpods 2 і 3
AirPods 2 підійдуть тим, хто не женеться за передовими технологіями та хоче отримати якісне аудіо за невеликі гроші. Якщо вам потрібна максимальна автономність, зупиніть свій вибір на AirPods 3.
AirPods Pro 2: дата виходу
Ходять чутки, що дата виходу AirPods Pro 2 — жовтень 2022 р. Новинка отримає новий дизайн, кольори, функції, орієнтовані на здоров'я, та потужніший процесор H2.
Слідкуйте за новинами — незабаром ми зберемо всю інформацію і розповімо, якими будуть нові АірПодс Про 2 і в чому їхня відмінність від інших моделей бездротових навушників Apple. Підписуйтесь на розсилку та тримайте руку на пульсі подій разом з нами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Як підключити AirPods до ноутбука, телефона, комп'ютера
- Які навушники підходять для iPhone
- Як підключити навушники до Макбука
- Як знайти AirPods, якщо втратив навушники
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua