iPad Air 5: дата виходу
Дата виходу iPad Air 5 — 8 березня 2022 року. Очікується, що новинка буде відрізнятися покращеною продуктивністю, дисплеєм OLED та підтримкою двох способів розблокування. В огляді розповідаємо, яким буде дизайн та які отримає характеристики iPad Air 5.
iPad Air 5 — дата виходу
У 2020 році Епл показала iPad Air 4 — компактний та легкий планшет в алюмінієвому корпусі з дисплеєм Retina та процесором A12 Bionic. Оновлення в 2021 році не було, ми побачили тільки новий планшет iPad Pro на чіпі М1. Але фанати «повітряної» серії Айпадів чекають на оновлення, і за інформацією інсайдерів вже призначена дата виходу iPad Air 5 у 2022 — 8 березня. Далі розповідаємо, що нового та цікавого отримає новинка від Apple.
Айпад Ейр 5 покоління: характеристики
Дизайн
За чутками, Айпад Ейр 5 буде виконаний у корпусі з алюмінію, як і попередня модель 4 покоління. Цей матеріал не боїться пошкоджень, стійкий до подряпин та серйозніших пошкоджень корпусу. Кольори iPad Air 5, швидше за все, будуть традиційними:
- Space Gray,
- Silver,
- Gold.
Експерти кажуть, що у 2022 році очікується новий бронзовий колір корпусу «яблучного» планшета. В іншому це буде класичний гаджет від Apple: компактний корпус, гострі грані, знайомі всім забарвлення.
Touch ID або Face ID?
У iPad Air 4 покоління ми побачили сканер відбитка пальців, вбудований у кнопку Home. Враховуючи, що у 2020 році дизайн Ейр тільки оновився, не варто очікувати серйозних змін у 2022, у тому числі зникнення сканера відбитка пальців. Але не виключено, що в iPad Air 5 покоління додадуть технологію FaceID — розблокування за обличчям. Аналітик Мінґ-Чі Куо розповів, що Айфони за допомогою двох способів розблокування відкладаються, а ось про планшети такої інформації не було. Тому можна очікувати на появу відразу двох способів розблокування в iPad Air 5.
Яскравий дисплей miniLED
В останньому iPad Air використовується IPS-екран Liquid Retina і, здається, цього для 2022 вже мало. Всі нові гаджети отримують OLED-дисплеї, тому логічно, щоб і новий Air отримав OLED-дисплей, наприклад, як у iPad Pro 2021. До того ж інсайдер Мінґ-Чі Куо розповів, що новий Air має отримати OLED-екран, але пізніше чомусь щось змінив свою позицію. Він зазначає, що на Айпад Ейр покладено складну місію — «він не повинен бути кращим, ніж iPad Pro, але має бути більш продуктивним та функціональним, ніж попереднє покоління».
Нагадаємо, що в останній iPad Pro встановлено екран miniLED із неймовірними параметрами яскравості:
- 1 600 ніт для HDR-контенту;
- 1 000 для звичайного.
Для порівняння, в актуальному iPad Air 4 рівень яскравості — 500 ніт. В Айпад Про дуже відчувається різниця після переходу з IPS на OLED, і якщо в iPad Air встановлять OLED-екран, це буде справжній прорив.
Продуктивність та система Neural Engine
Інсайдери припускають, що новий Айпад Ейр 5 вийде на процесорі A16 або A15 Bionic. Для «повітряних» планшетів це цілком підходящі за потужністю процесори. Але є можливість, що новинки вийдуть на тому ж чіпі, що і останній Pro — 64-бітному процесорі M1. Нагадаємо, що з цим чіпом iPad Pro перевершив за потужністю не тільки всі Android-планшети, а й багато ноутбуків. До того ж у iPad Pro покращили графіку, що дає якісне промальовування графічних елементів та плавний геймінг. Зрозуміло, що M1 набагато крутіший за A15 і A16 Bionic, але чи є сенс мати два майже однакових за потужністю планшета?
У парі з процесором працюватиме система машинного навчання Neural Engine, яка постійно вивчає звички користувача та вдосконалює систему. Саме завдяки їй на планшеті з'являються різні підказки у потрібні моменти. Чи буде це нове покоління Neural Engine поки що невідомо, але думаємо, що буде.
Оперативна та внутрішня пам'ять
Актуальний iPad Air 4 має на борту 4 Гб оперативної пам'яті. Для сучасного планшета такого обсягу замало. Купертинівці могли б додати хоча б до 6-8 Гб оперативної пам'яті, щоб новий Air не поступався за потужністю Android-планшетам. Це було б логічно, оскільки преміальні iPad Pro виходять на процесорах М1 із 8 Гб оперативної пам'яті.
Обсяг внутрішньої пам'яті також викликає питання, оскільки Епл перестали випускати модифікацію на 128 Гб, випустивши iPad Air 4 на 64 та 256 Гб. Думаємо, що Apple розширить модельний ряд конфігурацією на 512 Гб, як у iPad Pro.
Автономність iPad Air 2022
Точно сказати, який акумулятор встановлять в iPad Air 5, поки що складно. Якщо враховувати, що минулорічний Айпад Про працює без підзарядки 10 годин у режимі веб-серфінгу, то, можливо, і Ейр 5 покаже такий самий результат. 10 годин — оптимальний показник автономності для планшета Епл. Якщо додати підтримку швидкої зарядки, то конкуренти залишаються далеко позаду.
Камери
Експерти японського сайту MacOtakara припускають, що iPad Air 5 більше буде схожим на iPad Pro 2021, ніж на iPad mini 6. Тому ще один цікавий момент, на якому хочеться зупинитись, — це вдосконалені камери та динаміки. Якщо новинка отримає такі ж камери, як Айпад Про, то це буде комбінація із трьох модулів:
- 12 Мп — основний модуль;
- 12 Мп — ширококутний;
- 10 Мп — надширококутний.
Також у моделі Про є LiDAR-сканер, що дозволяє працювати з доповненою реальністю. І ось на його появу чекати якраз не варто.
А ось що дійсно хочеться бачити в новому iPad Air 2022, то це покращену фронтальну камеру. У iPad Air 4 її роздільна здатність становить 7 мегапікселів, і якщо ви використовуєте планшет для спілкування по відеозв'язку, то цього замало. Сподіваємось, що новий Air запозичить 12-мегапіксельну фронталку у останнього iPad Pro.
Що ще буде у новому Apple iPad Air 2022
- Підтримка смарт-клавіатури Smart Keyboard — її можна підключити до планшета, щоб виконувати завдання, для яких потрібна клавіатура.
- Підтримка Apple Pencil — для нотаток, малювання та іншого.
- Сканер Touch ID або технологія FaceID — для захисту персональної інформації.
На сьогодні найновішими моделями Айпад є iPad Pro 2021 та iPad Air 4. Чекаємо, чим здивує нас новий планшет Apple у 2022 році. Підписуйтесь на наші оновлення, щоб не пропускати новини та свіжі огляди новинок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- ТОП-7 додатків для малювання на iPad
- Який Айфон краще купити у 2022: ТОП-11 моделей
- Який MaсBook вибрати для роботи, навчання, ігор
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua