Бандажі та фіксатори — надійний захист
З болем у суглобах стикається багато хто, біль може виникати через захворювання, вивихи або бути наслідком травм. Одним з важливих етапів лікування та зниження больового синдрому є ортезування — використання спеціальних бандажів та фіксаторів для корекції існуючих проблем та профілактики їх появи. Вони допомагають перерозподілити навантаження, покращити стан м'язів та знизити больові відчуття. У цій статті розповідаємо про бандажі та фіксатори — надійний захист для ваших суглобів.
Навіщо потрібні бандажі та фіксатори
Головне завдання таких виробів полягає у зниженні навантаження на м'язи та суглоби. Але, крім цього, бандажі та фіксатори сприяють:
- нормалізації кровообігу;
- відновленню після травм та операцій;
- поліпшенню роботи опорно-рухового апарату;
- якнайшвидшій реабілітації після травм та зменшенню болю;
- лікуванню або коригуванню.
Кому потрібні бандажі та фіксатори
Фахівці рекомендують носити корсети тим, у кого через спосіб життя, сферу роботи (спортсмени, вантажники, різноробочі) або певні травми постійно спостерігаються болі в спині та попереку. У таких випадках фіксатори надають зігрівальні та масажні властивості. Якщо ваша професія пов'язана з роботою «на ногах» протягом більше чотирьох годин, також варто задуматися про купівлю фіксуючих виробів.
Ортопедичні вироби рекомендовані людям, які страждають на остеопороз, остеохондроз, міжхребцеві грижі, а також тим, у кого спостерігаються порушення структури тіл хребців і невралгія. Як правило, застосування подібних виробів не має протипоказань, але в деяких ситуаціях краще звернутися за консультацією спеціаліста: травми хребта із зачепленим спинним мозком, дерматити, відкриті рани, виразки та пролежні.
Оскільки бандажі та фіксатори здатні правильно перерозподіляти навантаження, вони також корисні для вагітних. За рахунок зниження навантаження на суглоби бандажі зменшують ризик виникнення захворювань. Підтримуючі вироби рекомендують носити і людям похилого віку, адже через їх вік м'язи і зв'язки втрачають еластичність, стають більш крихкими.
Призначення бандажів та фіксаторів
Виробники випускають медичні вироби для:
- колін;
- гомілкостопів;
- плечей;
- ліктів;
- кульшової зони;
- шиї;
- променезап'ясткові;
- корекції постави;
- попереку.
Також існують післяопераційні бандажі, які після хірургічного втручання підтримують суглоби у правильному положенні. Випускають і бандажі для вагітних, вони допомагають знизити навантаження на спину та ноги, дбаючи про здоров'я майбутніх мам.
Види бандажів та фіксаторів
Спеціальні фіксатори та бандажі купують для різних цілей, тому залежно від призначення вони поділяються на такі види:
- Допологові — призначені для вагітних, підтримують спину та фіксують живіт.
- Бандажі пупкові — використовуються при пупковій грижі. Зазвичай фіксують передню та бічну черевні стінки та поперек.
- Спортивні — використовуються для тренувань та професійних занять спортом.
- Підтримуючі для спини — використовуються для фіксації поперекового відділу хребта, а також стабілізації та розвантаження хребта та зняття больового синдрому різної етіології. Полегшують біль та знімають локальну втому.
- При пахвинній грижі — такі бандажі перешкоджають збільшенню грижі, що утворилася, а також використовуються як захист паху після операцій.
- Для фіксації грудино-ключичного суглоба — подібні вироби стабілізують ключицю після травми та захищають її від повторних пошкоджень під час фізичних навантажень.
- Фіксатори великого пальця — використовуються при запаленні суглоба великого пальця, призначені для зниження болю та стабілізації сідельного суглоба у нейтральному положенні. Сприяють зменшенню запалення, завдяки чому зв'язки можуть вільно та швидко зажити.
- Фіксуючі пов'язки на руку — забезпечують іммобілізацію та підтримку верхньої кінцівки або фіксацію зап'ястя.
Бандажі та фіксатори бувають з різним ступенем жорсткості. Є недорогі варіанти для стегна, на руку або для спини з базовим захистом (еластичні) — в основному використовуються для профілактики травм або несерйозних травм. У продажу зустрічаються бандажі на коліна та інші частини тіла із середнім рівнем жорсткості (напівжорсткі). Вони відрізняються наявністю спиці зі спеціальної сталі. Бандажі для гомілки та інших частин з максимальним захистом та металевим каркасом називаються жорсткими.
Бандажі розрізняють за матеріалом виготовлення, вони можуть бути виконані з:
- бавовни,
- лайкри,
- латексу.
Також до складу спортивного бандажу для зап'ястя може входити натуральний каучук: безпечний для здоров'я та екологічно чистий.
Корисні особливості бандажів та фіксаторів
Щоб носити бандажі або фіксатори було комфортно, зверніть увагу на наступні моменти:
- Наявність невеликих отворів, завдяки яким шкіра може дихати.
- Анатомічна форма для надійної фіксації.
- Зручне регулювання розміру.
- Бандажі для плечового пояса бувають універсальними — для правої та лівої руки.
- Наявність у складі неопрену, який допомагає утримувати тепло тіла, що сприяє швидшому загоєнню.
- Липучка або ремінець для зручної фіксації та регулювання.
Підібрати відповідний бандаж допоможуть наші спеціалісти. У нашому асортименті представлено безліч фіксаторів і бандажів для спини, колін, плечей та інших частин тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати алкотестер
Автор: Ксенія Семак, копірайтер Stylus.ua