WWDC 2017: лінійка Mac оновлюється і розширюється
На виставці WWDC 2017 компанія Apple продемонструвала нові ноутбуки та моноблоки. Корпорація оновила серії MacBook, MacBook Pro, MacBook Air, iMac, а також анонсувала абсолютно новий моноблок iMac Pro.
Захід WWDC, що проводиться щорічно для розробників, які використовують платформу Apple, в 2017 році проходило з 5 по 9 червня. На конференції «яблучна» корпорація представила оновлені операційні системи для фірмових мобільних пристроїв, ноутбуків, мультимедійно-ігрової приставки і смарт-годин, а також нові планшети і смарт-колонку.
Але найбільше змін відбулося в лінійці Mac, яка поповнилася оновленими MacBook, MacBook Pro, MacBook Air, iMac і новим потужним моноблоком iMac Pro.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Останні чутки про iPhone 8: дисплей, Touch ID, камери, дизайн
MacBook Air
Апдейт серій MacBook і MacBook Pro був цілком очікуваним на конференції. Але що стосується нової моделі MacBook Air, то її презентації чекали найменше. Раніше ходили чутки про те, що купертіновци намір «повернути до життя" не оновлювану з 2015 року серію Air. Але за великим рахунком публіка сприйняла цю новину скептично. Адже протягом останніх двох років ноутбуки Air працюють на незмінному «залізі», з тим же Retina-дисплеєм і вже неактуальними інтерфейсами. Але слух все-таки підтвердився - Apple зробила апдейт MacBook Air.
В цьому році оновлення серії Air відбулося немасштабний, але на ділі досить відчутне - покращився апаратне забезпечення. 13-дюймовий ноутбук відтепер працює на процесорі Intel з тактовою частотою 1,8 ГГц. Таким чином, корпорація вирішила не відмовлятися від серії, а зробити її трохи більше продуктивніше, продовжуючи пропонувати споживачам відносно доступний лептоп початкового рівня.
MacBook і MacBook Pro
Серії ноутбуків середнього та просунутого рівня отримали процесори сімейства Kaby Lake Core i7. У MacBook чіп працює на частоті 1,3 ГГц поряд з апаратним прискоренням Turbo Boost, що забезпечує до 3,6 ГГц. А у моделі Pro (без Touch Bar) - на базовій частоті 3,5 ГГц з можливістю розгону до 4 ГГц (13-дюймова конфігурація) і 3,1 ГГц з Turbo Boost до 4,1 ГГц (15-дюймовий ноутбук).
З ТЕМИ: Хто кого: стаціонарний комп'ютер vs ноутбук
Крім того, MacBook нагородили більш швидкісним твердотілим накопичувачем (до 50%) і вдвічі збільшеним об'ємом постійної пам'яті. У свою чергу, 15-дюймова «прошка» за замовчуванням відтепер пропонується з вбудованою дискретною відеокартою.
Апдейт представлених на WWDC 2017 лептопів Apple торкнулося лише апаратної частини. Дизайн, дисплей, порти передалися від попередників (у всіх трьох серіях MacBook).
Новий і оновлений iMac
Оновлені «яблучні» моноблоки порадували більше - покращився не тільки «залізо», а й дисплей. Екран став яскравішим на 43%, досягаючи рівня яскравості 500 ніт.
Що стосується апаратних особливостей, то тут оновилося абсолютно все. Об'єм оперативної пам'яті збільшився до 32 Гб (конфігурація 21,5 дюйма) і 64 Гб (27 дюйма). SSD став ширшими і спритніше - 2 Тб пам'яті і 50-процентний приріст швидкості. З графіка справи йдуть не гірше. FullHD-версія 21,5-дюймового моноблока представлена з відеочіпом Intel Iris Plus Graphics 640 з 64-Мб eDRAM. А ось 4К-модель - з графікою Radeon Pro 555 & 560 до 4 Гб VRAM. 27-дюймовий iMac оснастили відкритий Radeon 570, 575 або 580, що відрізняються обсягом відеопам'яті (до 8 Гб).
Незважаючи на вражаючий апгрейт оновленого iMac, «цвяхом програми» все ж став новий моноблок Apple - iMac Pro. Сама наявність приставки Pro вже натякає про високі апаратних можливостях.
IMac Pro - це найпотужніший комп'ютер лінійки Mac.
На борту у новинки 27-дюймовий 5K-екран, графічна система високої продуктивності (до 22 терафлопс) і процесор Xeon аж з 18 обчислювальними ядрами. Крім того, iMac Pro представлений в незвичному для моноблоків кольорі «сірий космос».
Новий iMac створений для професіоналів, що працюють з ресурсоємними програмами. Редагування складної графіки, створення VR-контенту, тривимірного рендеринга для дизайнерів ще ніколи не були настільки зручними. iMac Pro очікується в кінці цього року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CES 2017: нашестя пристроїв VR і AR